Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Piaskownica" na kopercie, a wkoło mnóstwo przestrzeni

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plGóra piachu zablokowała miejsce parkingowe

Góra piachu zajmuję miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. We wtorek rano jeden z czytelników wysłał nam zdjęcie z ulicy Adama Worobczuka na warszawskim Wilanowie.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Nie widzę, żeby w pobliżu toczyły się prace budowlane, nie potrafię powiedzieć, do czego potrzebny jest piach - powiedział.

Dodał, że obok jest około 15 miejsc parkingowych, ale zajęte jest właśnie dobrze oznakowane miejsce dla osób niepełnosprawnych. - Wkoło nie brakuje przestrzeni. Jeśli przywieziono ją tymczasowo do celów budowlanych, ziemię można było zrzucić obok - zaznacza.

O kopczyk zapytaliśmy urząd dzielnicy Wilanów. Poinformował, że ziemia nie powinna znajdować się w tym miejscu. Winny jest - według urzędników - niefrasobliwy wykonawca, który wymienia piach w piaskownicy.

- Sprawa została z wykonawcą omówiona. Piach zostanie usunięty dziś lub jutro - mówi Elwira Wiechecka, rzeczniczka dzielnicy Wilanów.

O górę piachu zapytaliśmy też straż miejską. Dostaliśmy odpowiedź, że nie było zgłoszenia w tej sprawie. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, co mogą zrobić.

Góra piachu na parkingu | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Góra piachu na parkingu | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
Góra piachu na parkingu | Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

jr/mś