Przygotuj się na:

RAJD POLSKI

W piątek rozpoczyna się 77. Rajd Polski. Jego finał odbędzie się w niedzielę na Karowej. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia.

500 złotych za przejażdżkę hulajnogą. "Bardzo się zdziwił, gdy policjanci nałożyli na niego mandat"

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe przepisy dotyczące e-hulajnógTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźNowe przepisy dotyczące e-hulajnóg

Piaseczyńscy policjanci ukarali mandatem w wysokości 500 złotych 29-latka na hulajnodze elektrycznej. - Mężczyzna miał prawie promil alkoholu. Szybko dowiedział się, że od 20 maja zmieniły się przepisy i nie jest już traktowany jako pieszy - informuje rzecznik tamtejszej komendy.

Kilka dni temu uwagę policjantów z Wydziału ruchu drogowego zwrócił pewien użytkownik hulajnogi. - Badanie wykazało, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna bardzo się zdziwił, gdy został poinformowany o nałożonym na niego mandacie w wysokości 500 złotych. Próbował tłumaczyć, że użytkownik hulajnogi przez prawo traktowany jest jako pieszy - relacjonuje rzecznik piaseczyńskiej komendy Jarosław Sawicki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Mężczyzna najwyraźniej zapomniał, że 20 maja zmieniły się przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego (UTO). Teraz każdy prowadzący urządzenie transportu osobistego jest traktowany jak rowerzysta.

- Oznacza to, że korzystając z e-hulajnogi lub innego urządzenia (UTO) w stanie po spożyciu alkoholu popełnia się wykroczenie z artykułu 87 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara aresztu lub grzywny - przypomniał Sawicki i dodał, że prawo do zbadania trzeźwości ma zarówno policja, jak i straż miejska. - W przypadku wyniku pozytywnego hulajnoga może zostać odholowana. Kosztami zostanie obciążony wówczas jej użytkownik, także za czas jej przechowywania - podsumował policjant.

Policjanci ukarali 29-latka mandatem za jazdę pod wpływem alkoholuKPP w Piasecznie

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie