Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Piana w potoku przy królewskich ogrodach. "Chemiczny zapach"

  Najnowsze

  Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plProblemy z Potokiem Służewieckim

  - W Potoku Służewieckim obok wilanowskich ogrodów tworzy się piana o lekko chemicznym zapachu – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Na miejscu działają strażacy.

  Piana pojawiła się w miejscu, gdzie potok wpływa do Jeziora Wilanowskiego.

  "Gęsta piana"

  - Tworzy się piana o zapachu lekko chemicznym. Jest dość gęsta i na całej szerokości potoku wpada do jeziora – wyjaśnia reporter tvnwarszawa.pl.

  Na miejscu pracują strażacy, w tym jednostka chemiczna. Są też strażnicy miejscy i ochrona z pobliskich ogrodów.

  - Zostały pobrane próbki, które zbadano na miejscu w laboratorium chemicznym straży pożarnej. W tej chwili trwają przygotowania do ustawienia zapory na potoku, która ma zniwelować rozprzestrzenianie się piany po jeziorze – zaznaczał Marcinczak.

  Jak informuje straż pożarna, badanie próbek zostało zakończone. - Nie wykryliśmy, żeby było jakieś zagrożenie czy zanieczyszczenie wody - mówi Michał Konopka ze straży pożarnej. - Na miejsce przyjechał przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pobierze próbki i również je zbada - dodaje.

  Strażacy pobrali próbki pianyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

  Mapy dostarcza Targeo.pl

  "Smród, ścieki"

  Jak pisaliśmy 17 marca, to nie pierwsze problemy w tym rejonie w ostatnim czasie. Niesamowity smród, szambo, ścieki, siarkowodór - tak opisują ostry zapach unoszący się nad ogrodami przy Muzeum w Wilanowie pracownicy i turyści. Z powodu przykrej woni wydobywającej się z pobliskiego Jeziora Wilanowskiego, dyrekcja zamknęła dla odwiedzających południową część parku.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

  ran