Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Pęknięta rura na Bielanach. "Bardzo dużo wymytego piasku"

Najnowsze

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plAwaria na Bielanach

Na ulicy Magiera pękła rura o średnicy 150 milimetrów. Utworzyła się głęboka dziura. Tuż obok stoją zaparkowane samochody.

- Dziura ma wymiary około 2 na 3 metry. Wypływająca woda wymyła bardzo dużo piasku, którego jest pełno na chodniku i uliczkach – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Mało brakowało, a woda podmyła by zaparkowane samochody. – Kostki pod kołami zaczęły się już przemieszczać. Szczęśliwie w porę przyjechało na miejsce pogotowie wodociągowe. Pracownicy zakręcili odpowiednie zawory i woda przestała wypływać – dodaje reporter.

Jak mówi Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, informacja o awarii dotarła o godzinie 19. – Pękł przewód o średnicy 150 milimetrów. Ze względu na pierścieniowy układ rur, wszyscy odbiorcy mają wodę – zapewnia rzecznik.

Dziura powstała przy wyjściu ze sklepu, jednak klienci mogą wchodzić i wychodzić.

Wodociągowcy planują naprawić pękniętą rurę i zakopać dziurę jeszcze tej nocy.

wp/roody