Pękła szyna. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów podmiejskich

Warszawa

ZTMOpóźnione pociągi

Pociągi kursujące na torach podmiejskich były kierowane na objazd przez stację Warszawa Centralna. Utrudnienia zostały zakończone około godziny 12.30 - podaje ZTM.

- Na torach między stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Wschodnia doszło do pęknięcia szyny. Utrudnienia powinny potrwać do godziny 13 - mówił Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK/. - W tym czasie pociągi kursujące w kierunku od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej kierowane były na objazd przez stację Warszawa Centralna i nie zatrzymywały się na 4 stacjach.

- Informacje o zmianach w rozkładzie są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach - podawał Jakubowski. Do pęknięcia szyny doszło prawdopodobnie z przyczyn eksploatacyjnych. Na miejscu były służby techniczne, które zajęły się usunięciem tego problemu.

Zarząd Transportu Miejskiego podał informację o zakończeniu utrudnień w kursowaniu linii S1, S2, R1, R2, R3, R7 i R8 około godziny 12.30.

Według informacji ZTM, z powodu usterki na torach pociągi, jadące w kierunku wschodnim kierowane były przez stację Warszawa Centralna z pominięciem stacji Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o remontach wiaduktów na Woli:

Obozowa jest zamkniętaMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kk/mś