Pękła rura przy Smolnej. 9 budynków bez wody

Najnowsze


Na ulicy Smolnej pękła rura. Woda wypływała z pomiędzy kamieni brukowych. Straż miejska zamknęła ruch. Wodociągowcy wyłączyli wodę w 9 budynkach.

Do awarii doszło po godzinie 14.00 na wysokości numeru 40. – Woda nie wypływa pod dużym ciśnieniem, ale wymywa spod bruku coraz więcej piasku – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – Kostka będzie musiała zostać zerwana – dodaje.

Radiowóz straży miejskiej blokował ulicę. Funkcjonariusze nie wpuszczali samochodów. Na miejsce przyjechało pogotowie wodociągowe. Pracownicy zakręcili wodę.

Ulica odblokowana, wody brak

- Awarii uległ przewód o średnicy 150 mm. Na miejscu jest pogotowie wodociągowe. Pracownicy powiadamiają mieszkańców o wyłączeniu wody – informuje Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

-Woda została wyłączona na odcinku od Nowego Światu do szkoły – informuje Marcinczak. Jak mówią wodociągowcy awarię uda się najprawdopodobniej usunąć jeszcze dziś. Na swojej stronie internetowej MPWiK podaje, że woda nie dociera do budynków numer: 15, 16, 18, 20, 32, 34, 36, 38 i 40.

Po interwencji wodociągowców ulica została odblokowana. Miejsce awarii odgrodzone jest barierką.

wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl