Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Pękła rura przy Skaryszaku. "Wypływa mnóstwo wody i piasku"

Warszawa

Awaria rury wodociągowej przy parku SkaryszewskimLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Przy Parku Skaryszewskim pękła rura wodociągowa. - Chodnik jest całkowicie zalany, woda wdziera się w okoliczne uliczki - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Do awarii doszło obok parku, od strony alei Waszyngtona: dokładnie na terenie przylegającym do Kamionkowskich Błoń Elekcyjnych pomiędzy Międzynarodową a Kinową.

- Doszło do awarii przewodu magistralnego o średnicy około 400 milimetrów. W wyniku awarii, która najprawdopodobniej ma miejsce w chodniku, doszło do intensywnego wypływu wody, która zaczęła spływać w kierunku parku Skaryszewskiego. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce udały się nasze służby, w celu zabezpieczenia miejsca awarii i zamknięcie tego wypływu wody - wyjaśniła w środę rano Marta Pytkowska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dodała, że obecnie trudno ocenić, jak szybko awaria zostanie usunięta: - Dokładamy starań, aby zrobić to jak najszybciej. Jakiekolwiek prognozowanie będzie możliwe, kiedy dokopiemy się do przewodu i ocenimy stan samej magistrali.

MPWiK nie miało informacji o tym, aby mieszkańcy nie mieli wody. - Natomiast sytuacja jest rozwojowa. W przypadku, gdyby mieszkańcy zauważyli spadek ciśnienia wody lub jej brak, bardzo prosimy o kontakt pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem naszego pogotowia wodociągowego 994 lub przez formularz internetowy - wskazała Pytkowska.

"Z rury wypływa mnóstwo wody"

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Woda pod dużym ciśnieniem wydobywa się spod chodnika, który został całkowicie zalany, tak samo jak duża część błoń między Kinową a Parkiem Skaryszewskim. Woda wdziera się w okoliczne uliczki. Z rury wypływa mnóstwo wody, kamieni, piasku i kostki brukowej - relacjonował.

Nasz reporter ostrzegał również przed utrudnieniami w ruchu. - Jeden pas alei Waszyngtona w kierunku centrum został zablokowany przez służby. Tramwaje jeszcze jeżdżą, ale jest pewne prawdopodobieństwo, że zalane zostaną również tory tramwajowe, co uniemożliwi im przejazd. Wszyscy odwiedzający park muszą liczyć się z tym, że ścieżkami tutaj nie przejdą, ani nie przejadą, bo woda zalała również część parku i płynie swobodnie z dużą prędkością - opisywał Marcinczak.

Dodał, że na miejscu były służby Tramwajów Warszawskich, którzy pilnują, żeby woda nie zalała torowiska.

"Sytuacja opanowana"

Jak przekazała nam wieczorem rzeczniczka MPWiK, sytuacja została opanowana. - Dokopaliśmy się do miejsca uszkodzenia magistrali. Nasze służby bardzo szybko przywróciły zasilanie. Jutro będziemy kontynuowali naprawę. Nie mamy sygnałów, by były jakiekolwiek problemy z dostawami wody - powiedziała tvnwarszawa.pl po godz. 20 Marzena Wojewódzka.

Zapowiedziała też, że w czwartek zajęty będzie jeszcze chodnik w miejscu awarii i część trawnika. - Przywrócimy teren do pierwotnego wyglądu - zapewniła.

Na Pradze Południe pękła rura | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Awaria rury wodociągowej przy parku Skaryszewskim | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Awaria rury wodociągowej przy parku Skaryszewskim | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Awaria rury wodociągowej przy parku Skaryszewskim | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Pęknięta rura przy parku Skaryszewskim | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Awaria rury wodociągowej przy parku Skaryszewskim | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

mp/kk/ran/b