Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pękła rura na Bielanach. "Woda podmyła jezdnię"

Warszawa

Na Bielanach woda podmyła chodnik i jezdnię po awarii wodociągowej. Zdjęcia i filmy dostaliśmy na Kontakt 24.

"Pękła rura pod ulicą Przytyk na warszawskich Bielanach. Wypływająca woda podmyła i uszkodziła jezdnię" – napisał Reporter24 tefloon.

Do awarii doszło dokładnie na wysokości budynku nr 9. Na zdjęciach od internautów widać, że pod wodą znalazł się między innymi znak drogowy.

Trwa naprawa

Informacje o awarii potwierdzają wodociągowcy. – O godz. 17 w chodniku doszło do awarii przewodu wodociągowego o średnicy 200 milimetrów – powiedział nam w sobotę Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.Zapewnił, że teren jest zabezpieczony. – W ciągu dwóch godzin rozpocznie się naprawa. Może ona potrwać do rana – powiedział chwilę przed godz. 19. - Okoliczni mieszkańcy mają wodę - dodał.

Do niedzielnego poranka awarii nie udało się usunąć. - Na miejscu cały czas pracują służby, ale nasze działania zbliżają się już do końca. Prace potrwają jeszcze około godzinę - usłyszeliśmy od pracownika pogotowia wodociągowego w niedzielę o godz. 7.20.

ran/kw/b