Pękła pokrywa studzienkiw alei Prymasa Tysiąclecia

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plUszkodzona studzienka

W alei Prymasa Tysiąclecia doszło do uszkodzenia studzienki kanalizacyjnej. W poniedziałek wieczorem były utrudnienia w ruchu.

Chodzi o studzienkę położoną około 200 metrów za zjazdem z ronda Zesłańców Syberyjskich, w kierunku Żoliborza.

"Zabezpieczyli studzienkę i odjechali"

- Pęknięta jest pokrywa studzienki – mówił Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Na miejsce przyjechali drogowcy, zabezpieczyli zepsutą studzienkę, wprowadzili ograniczenie ruchu do 40 kilometrów na godzinę i odjechali – opisywał ok. godz. 21 nasz reporter.

Zablokowany był jeden z dwóch pasów ruchu.

We wtorek rano Tomasz Zieliński wrócił i na miejsce. Jak poinformował, studzienka została naprawiona i nie ma utrudnień.

Będą naprawiać włazy

W styczniu drogowcy ogłosili przetarg na naprawę włazów studzienek. Chodzi o ponad 200 takich miejsc na terenie całej Warszawy. Przetarg dotyczy wymiany zniszczonych włazów i regulację tych, które nie są na równi z asfaltem.

Przez uszkodzony właz w alei Prymasa Tysiąclecia 22 stycznia kierowcy stali w kilometrowych korkach. Podobnie było zaledwie tydzień wcześniej. Wtedy pękł pierścień otaczający właz.

W czerwcu ubiegłego roku drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą studzienki. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę.

kz