Najnowsze

Pędził Wisłostradą 182 km/h

Najnowsze

Przekroczył prędkość na Wisłostradzie
kspPrzekroczył prędkość na Wisłostradzie

182 km/h gnał motocyklista na stołecznej Wisłostradzie. Jego jazdę zarejestrowała policyjna kamera. Pirat drogowy został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, do tego na jego konto dopisano 10 punktów karnych.

Choć na odcinku, którym jechał nieodpowiedzialny motocyklista dozwolona jest prędkość 80 km/h, ten postanowił, że przekroczy ją ponad dwukrotnie. "Mężczyzna cały czas przyspieszał, aż osiągnął prędkość 182 km/h. Zwolnił dopiero gdy zobaczył przed sobą inne pojazdy na jezdni" – wyjaśniają stołeczni policjanci.

500 zł i 10 punktów Wykorzystali to funkcjonariusze z drogówki i pirata drogowego zatrzymali. Od razu został ukarany mandatem – 500 zł, do tego na jego konto dopisano 10 punktów karnych. Policja apeluje do motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę. "Brawura i lekkomyślność w połączeniu z dużą mocą maszyny może doprowadzić do utraty życia lub zdrowia. Kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu" – przypominają policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że w trakcie trwania sezonu motocyklowego częściej będą zwracać uwagę na kierowców siedzących za kierownicą jednośladu.

Już gdy podnoszono dopuszczalną prędkość na Wisłostadzie, policjanci zwracali uwagę, że kierowcy często łamią tam przepisy.

Kierowcy regularnie łamią przepisy na Wisłostradzie
Kierowcy regularnie łamią przepisy na Wisłostradziefilm KSP
50 km/h? Nikt tak nie jeździ
50 km/h? Nikt tak nie jeździfot. KSP

ran//ec

Jechał 182 km/h
Jechał 182 km/hTVN24
Pozostałe wiadomości