Pedofil znalazł pracę w domu opieki

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN 24

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pedofila, który przesiedział w więzieniu sześć lat. Po wyjściu zatrudnił się w domu opieki, gdzie najprawdopodobniej wykorzystał seksualnie przynajmniej jedną chorą kobietę. Mężczyzna został już aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

O sprawie poinformowało jako pierwsze "Życie Warszawy". Lech L. pracował w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sadowej pod Łomiankami. Wcześniej przesiedział sześć lat w więzieniu, za wykorzystywanie dziecka.

Ośrodek leży na skraju lasu między Łomiankami a Nowym Dworem Mazowieckim. Mieszka w nim 110 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Są w różnym wieku, ale wszyscy są pełnoletni. Opiekuje się nimi ponad 70 pracowników.

Prokuratorska pamięć

To, że w placówce dzieje sie coś niedobrego wyszło na jaw, gdy zaginęła młoda pensjonariuszka. Gdy się odnalazła, jej rodzina twierdziła, że była molestowana seksualnie. Sprawą zajęła się Emilia Krystek z prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sprawdzając pracowników ośrodka skojarzyła, że kilka lat wcześniej prowadziła sprawę jednego z nich, który trafił do więzienia za pedofilię.

Dochodzenie nie potwierdziło słów pensjonariuszki ośrodka, ale śledczy ustalili, że Lech L. wykorzystał seksualnie inną mieszkankę placówki.- Nigdy nie mieliśmy zastrzeżeń do pracy dyrektora ani żadnych skarg na pracowników - mówi starosta Jan Żychliński. Dodaje, że posada Lecha L. nie wymagała zaświadczenia o niekaralności.

Dyrektor ośrodka został ściągnięty z urlopu i ma rozmawiać o całej sprawie ze starostą w poniedziałek.

Zobacz relację reporterki TVN 24

tvn24.pl//mkg/tr