Pawilony w centrum legły w gruzach

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRozbiórka pawilonów przy Marszałkowskiej

Latem wynieśli się stamtąd ostatni najemcy, teraz pozostała tylko sterta gruzu. Pomiędzy Marszałkowską a Zielną dobiega końca rozbiórka pawilonów.

O tym, że ciąg pawilonów przy Marszałkowskiej 107 opustoszał informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Wcześniej działały tam punkty gastronomiczne czy sklep z alkoholami. Przy jednym z barów stała przez pewien czas atrapa tramwaju.

Rozbiórka w toku

Działka należy do prywatnej spółki. Z tablicy informacyjnej wynika, że na jej zlecenie ruszyła rozbiórka pawilonów. Teren wokół gruzowiska otoczony jest blaszanym płotem.

Większość zabudowy legła już w gruzach. W niedzielę po południu na rozbiórkę czekał już tylko pawilon w północnej części działki.

W czerwcu próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami spółki, by dowiedzieć się, czy są plany zagospodarowania tego terenu. Niestety nie udało nam się do nich dotrzeć.

Zagłębie sex-shopów

Jeszcze osiem lat temu pawilonów było znacznie więcej. Oprócz gastronomii królowały tam sex-shopy. Budynki powstały w latach 50. ubiegłego wieku z myślą o kupcach i rzemieślnikach.

kk/ran