Pasażerowie zerwali hamulec. Pociągi stanęły

Warszawa

| Kontakt 24Opóźnienia na kolei

Na przystanku Warszawa Powiśle pasażerowie pociągu z Mińska Mazowieckiego zaciągnęli i uszkodzili hamulec bezpieczeństwa. Składy jadące w kierunku dworca Zachodniego zostały skierowane na tory dalekobieżne. Blokujący tory pociąg został usunięty po godzinie 21.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19.00. Pociągi jadące od Warszawy Wschodniej nie zatrzymywały się na przystankach Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Opóźnione pociągi

Kolejarze skierowali niektóre pociągi na inne tory. W kierunku Sochaczewa część składów omijała przystanek Warszawa Włochy, zaś w stronę Skierniewic niektóre z nich nie zatrzymywały się na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

Pociąg udało sie usunąć z torów o godzinie 21.15. - Na miejsce przyjechał drugi skład, który ze swoich sprężarek napełnił układ hamulcowy uszkodzonego składu - powiedział Robert Kuczyński z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak informują Koleje Mazowieckie, pociągi na linii średnicowej podmiejskiej mogą być opóźnione do 40 minut.

Z powodu incydentu wprowadzono honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w autobusach i tramwajach, na ulicach pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Bilety honorowane są również w pociągach dalekobieżnych. Potrwa to do godziny 24.00

wp//ec