Pasażerowie testowali lotnisko. Modlin gotowy do startu

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plLotnisko w Modlinie już gotowe!

Lotnisko w Modlinie jest już gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. W sobotę odbył się tam dzień otwarty. Każdy mógł obejrzeć i przetestować nowy terminal, czy podejrzeć miejsca zazwyczaj niedostępne dla podróżnych.

- Do 14:00 frekwencja nie była duża ze względu na upalną pogodę. Później pojawiło się kilkaset osób – mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl i potwierdza, ze każdy mógł zajrzeć do hali przylotów i odlotów, a nawet nawet sortowni bagażów.

- Obsługa lotniska starała się odprawić podróżnych "na niby". Była też kontrola celna i tak zwany "boarding na niby" – relacjonuje Zieliński.

- Celem było końcowa weryfikacja przygotowania personelu i urządzeń lotniska do obsługi pasażerskiego ruchu lotniczego – tłumaczą przedstawiciele portu.

Pociąg, autobus, samolot

Regularne rejsy rozpoczną się w Modlinie 16 lipca. Wtedy ruszą pierwsze rejsy linii lotniczej Ryanair, a dwa dni później WizzAir. Już teraz Ryanair zanotował rekordową liczbę rezerwacji na 19 połączeń z i do Lotniska Warszawa-Modlin.

Z Warszawy do Modlina będzie się można dostać pociągiem Kolei Mazowieckich. Między stację kolejową a lotniskiem zostanie uruchomione połączenie autobusowe. Bilety kolejowe z Warszawy będą kosztować 12,5 zł, autobusowe - 4 zł. Przejazd pociągiem z Dworca Centralnego potrwa 44 minuty, natomiast autobus pokona trasę na terminal w około 10 minut.

Bezpośrednie połączenie kolejowe na lotnisko ma być gotowe w 2014 roku.

band/b