Pasażer twierdził, że ma bombę. 500 osób musiało wysiąść z pociągu

Najnowsze

Pasażerowie musieli opuścić pociągAnna/Kontakt24
wideo 2/2

W nocy na stacji w Nowym Dworze Mazowieckim ponad 500 osób ewakuowano z pociągu relacji Kraków - Kołobrzeg. Jeden z pasażerów awanturował się i straszył, że ma bombę. Został zatrzymany.

Przed godziną 1 w nocy pociąg TLK "Ustronie" relacji Kraków - Kołobrzeg zatrzymał się na stacji w Nowym Dworze Mazowieckim.

- Dostaliśmy informacje od kierownika pociągu, że mają na pokładzie agresywnego mężczyznę, który dodatkowy twierdził że ma bombę - mówi rzecznik nowodworskiej komendy Szymon Koźniewski.

Na miejsce wezwano prokuratora. Podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów - ponad 500 osób. Wszyscy trafili do pobliskiego ośrodka rekreacji, gdzie zapewniono im dach na głową oraz dostali ciepłe i zimne napoje.

- Pociąg został sprawdzony pirotechnicznie. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. Pasażerowie wrócili do niego przed godziną 6 - dodaje Szymon Koźniewski.

Zatrzymany został 40-letni mężczyzna. - Został skierowany na badania krwi. Sprawdzimy czy był pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia - dodaje rzecznik komendy.

Przymusowo zatrzymany pociąg planowo miał przyjechać do Kołobrzegu o godzinie 8.31. Przed godziną 8 był dopiero pod Tczewem i miał aż 280 minut opóźnienia.

W sądzie w Nowym Dworze Mazowieckim toczy się proces w sprawie fałszywego alarmu bombowego na lotnisku w Modlinie:

Prokurator o zarzutach za fałszywy alarm na lotniskuTVN24
wideo 2/3

skw/pm