Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Parkują na buspasie, idą po pączki

  TVN Warszawa

  Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plKolejka po pączki

  Jak co roku w tłusty czwartek przed jedną z wolskich cukierni ustawił się długi ogonek łasuchów. O godz. 9.00 stało już 100 osób. Część zostawiła swoje samochody na buspasie, co powoduje niewielkie utrudnienia.

  - Ludzie gromadzili się już przed otwarciem cukierni - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl - Można powiedzieć, że kolejka powoduje nawet pewne utrudnienia w ruchu. Ponieważ w okolicy nie ma dogodnego parkingu, część osób zostawia auta na buspasie na ul. Górczewskiej - dodaje.

  "Nikogo nie wywieźliśmy"

  - Podjęliśmy interwencję wobec dwóch osób, które zaparkowały na buspasie. Sprawcy zareagowali stosownie do sytuacji, przeprosili i odjechali w inne miejsce. Dlatego strażnicy ograniczyli się do udzielenia pouczenia – tłumaczy Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej – Na lawecie nikogo nie wywieźliśmy – dodaje.

  Buspas na tamtym odcinku obowiązuje podczas porannego i popołudniowego szczytu, czyli w godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-19.00.

  Maksymalnie 20 pączków

  Tego jednego dnia duże zainteresowanie klientów sprawia, że pączki są towarem reglamentowanym. Jedna osoba może kupić w wolskiej cukierni najwyżej 20 sztuk.

  Tradycyjna kolejka

  Oblężenie Pracowni Cukierniczej Zenony Adamuszewskiej to warszawska tradycja. Zakład może się poszczycić prawie 90-letnią historią. Właściciele twierdzą, że to właśnie do nich marszałek Józef Piłsudski wysyłał swojego adiutanta po pączki.

  b/mz