Parkowanie w strefie 10 razy droższe

Warszawa

| Konkret24; Zdjęcie tytułowe: PAP/Radek Pietruszkafot. TVN Warszawa

Zwiększenie opłat, ale z drugiej strony - możliwość tańszego parkowania dla niektórych sąsiadów strefy planuje ratusz. Te zmiany chce wprowadzić przy okazji rozszerzenia SPPN.

30 zł rocznie to za mało - stwierdził ratusz. Chce podnieść opłaty abonamentowe dla mieszkańców strefy płatnego parkowania (SPPN): do 25 zł miesięcznie.

Powód jest prosty. Chodzi o zwiększenie wpływów do kasy miasta. Jeśli opłata zostanie podniesiona, rocznie do miejskiego budżetu trafi 6,5 mln zł - wyliczyli urzędnicy. Wpływ będzie się zwiększać w miarę rozszerzania SPPN - czytamy w projekcie uchwały.

Taniej dla niektórych

Szykuje się jeszcze jedna zmiana w przepisach. Mieszkańcy, którzy są sąsiadami strefy, czasem nie mogą zaparkować pod domem (zabraniają tego znaki drogowe), więc miejsca parkingowe mają na płatnym terenie. Jeśli radni przegłosują nowy projekt uchwały, te osoby będą mogły wykupić abonament taki sam jak mieszkańcy SPPN.

Ostateczną decyzją o zmianach w regulaminie strefy płatnego parkowania podejmą miejscy radni. Nowym projektem zajmą się w czwartek 16 czerwca. Głosowanie to jednak tylko formalność, bo w radzie większość ma rządząca miastem Platforma Obywatelska, która chce zmian.Czytaj więcej na temat planów rozszerzenia strefy płatnego parkowania

mz