Parkowanie w czasie obchodów: stąd odholują samochody

Warszawa

TVN 24Większość zakazów będzie obowiązywać w centrum miasta

Liczne uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego powodują, że niektóre ulice trzeba wyłączyć z ruchu. Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył również miejsca, w których nie będzie można parkować. Jeśli nie dostosujemy się do zakazu, grozi nam odholowanie auta.

W czwartek zakazany parkowania będzie obowiązywał po obu stronach ul. Długiej na odcinku od Miodowej do Kilińskiego; po obu stronach ul. Bonifraterskiej na odcinku od Długiej do Świętojerskiej; na ul. Długiej na odcinku od skrzyżowania z Miodową do Barokowej po obu stronach.

Dodatkowo do 31 lipca nie będzie można parkować na ul. Bonifraterskiej wzdłuż siedziby Sądu Najwyższego.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał na ulicy Długiej na odcinku od Miodowej do Kilińskiego oraz na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej na odcinku od Kapucyńskiej do Świętojerskiej.

Piątek, 1 sierpnia

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicy Królewskiej na odcinku od ul. Marszałkowskiej do placu J. Piłsudskiego po stronie Ogrodu Saskiego, z możliwością zatrzymywania się miejskich autobusów oraz na ul. Wierzbowej, od ul. Fredry do ul. Moliera.

Parkować nie będzie można przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Utrudnienia również w okolicach pomnika generała Stefana Roweckiego "Grota" - nie będzie można parkować na ulicy Chopina. Zakaz parkowania będzie obowiązywał również na: ul. Matejki, na odcinku od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej; ul. Wiejskiej, na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej.

Z kolei zakaz ruchu będzie obowiązywał na: ul. Matejki, od wjazdu do gmachu Ambasady kanady do ul. Wiejskiej; ul. Wiejskiej, na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej.

Ruch zakazany będzie również na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym a także na parkingu i zatoce postojowej przy bramie głównej cmentarza od strony ulicy Powązkowskiej. Z ruchu będzie wyłączona również ulica Ostrowiecka.

Uroczystość przed Pomnikiem Polegli Niepokonani wymuszają wprowadzenie zakazu ruchu na ul. Wolskiej (jeden pas jezdni po stronie Parku) w okolicy ul. Sowińskiego.

Wtorek, 5 sierpnia

Wyłączona z ruchu będzie ulica Leszno na odcinku od alei Solidarności do Skweru Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponadto na ulicy Leszno będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Sobota, 9 sierpnia

Kierowcy napotkają na utrudnienia na trasie Powstańczej Masy Krytycznej. Niektóre ulice mągą być zamykane dla ruchu na czas przejazdu rowerzystów.

Trasa Powstańczej Masy Krytycznej wiedzie ulica: Muzeum Powstania Warszawskiego – Przyokopowa – Hrubieszowska – Karolkowa – Grzybowska – Towarowa – Okopowa – Rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Wioślarska - Ludna – Książęca – Pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Piękna – Koszykowa – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – Przyokopowa – Meta: MPW.

70. rocznica Powstania Warszawskiego
UM

bf/r