Parkowanie płatne w weekend? "Nie skłaniamy się w tym kierunku"

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWyrok NSA ws. biletów za parkowanie

Czy po wejściu w życie ustawy o drogach publicznych parkingi w centrum Warszawy będą płatne również w weekendy, święta a nawet nocą? Stolica była jednym z samorządów, które wystąpiły do ministerstwa z postulatem nowelizacji.

Jeden z przepisów nowelizowanej ustawy dopuszcza m.in. wprowadzanie dowolnych stawek za parkowanie, zniknć mają dni pobierania opłaty- informuje "Rzeczpospolita".

Zapłacimy w weekend?

O wprowadzenie opłat za parkowanie w stolicy również w weekend zapytaliśmy warszawski ratusz. - Nie skłaniamy się w tę stronę - odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. Jak jednak dodaje, Warszawa była jednym z tych samorządów, który wystąpił do ministerstwa z postulatem nowelizacji ustawy o drogach publicznych.

Chodzi przede wszystkim o to, żeby móc podnieść opłaty za parkowanie. - Obecne stawki są zdecydowanie za niskie - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Jak tłumaczy, Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego to nie jest usługa. - Strefa ma na celu zmniejszenie potoku samochodów do centrum oraz zwiększenie rotacji - dodaje.

Jak dodaje Milczarczyk, chodzi również o możliwość stopniowania cen, na przykład w zależności od rejonu (w centrum zapłacimy więcej za postój niż np. na Mokotowie- red.).

Duże miasta chcą podwyżek za parkowanie

Jak jest w Europie?

Drożej za parkowanie w strefie?
Drożej za parkowanie w strefie?TVN 24
Tak się parkuje w Europie
Tak się parkuje w EuropieTVN 24

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości