Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Park Fontann w 3D Pierwszy pokaz 3 maja

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plPokaz w parku fontann w 2011 roku

Tegoroczna majówka to początek sezonu w Parku Fontann na Podzamczu. Będzie duży i pierwszy pokaz poświęcony mistrzostwom Europy, w dodatku w 3D.

Oficjalny start sezonu zaplanowano na wtorek 1 maja - tego dnia zacznie pluskać woda, która będzie podświetlana po zmierzchu. Ale to tylko początek. - Wprawdzie 2 maja pokazu multimedialnego jeszcze nie będzie, ale na ternie Parku Fontann zaplanowane jest duże widowisko z koncertem, związane z piłką nożną - mówi Renata Kaznowska z zarządu terenów publicznych.

I zaznacza, że na szczegóły trzeba jeszcze poczekać. Bez okularów

Pierwsze w tym roku show woda-światło-dźwięki zaplanowano na 3 maja. Multimedialne pokazy, które w ubiegłym roku przyciągnęły blisko pół miliona osób, to skacząca w rytm muzyki woda mieniąca się różnymi barwami. Ale nie tylko. Na ścianie wody, z pomocą laserów, wyświetlane są również filmy i obrazy.

W ubiegłym roku na Podzamczu można było oglądać m.in. pokaz poświęcony legendom warszawskim. W tym będzie dedykowany Euro 2012. - W widowisku pojawia się logo UEFA, kontur pucharu, będą przeplatały się również informacje o Warszawie - wylicza dyrektor ZTP.

Na tym nie koniec. - W części widowiska chcemy uzyskać efekt obrazu trójwymiarowego bez potrzeby używania okularów 3D. To pierwsze takie przedsięwzięcie na skalę europejską i najprawdopodobniej światową - dodaje Kaznowska.

Aż do października?

Za przygotowanie pokazu miasto nie zapłaci ani grosza. Pieniądze wyłożył jeden ze sponsorów Euro. W zamian na terenie parku będą dostępne jego produkty. Tylko w czerwcu odbędzie się 17 pokazów, głównie w piątki i soboty, a także przed i po meczach Euro 2012 na Stadionie Narodowym.

- W maju i wrześniu widowisko będzie rozpoczynało się o godz. 21, a czerwcu, lipcu i sierpniu o 21.30 - wyjaśnia Kaznowska. - Z wyjątkiem czerwca pokazy bedą odbywały się w piątki i soboty - dodaje.

Ostatnie zaplanowano na wrzesień, ale jeżeli pozwoli pogoda, kilka odbędzie się też w październiku.

Pokazy są bezpłatne.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY POKAZY W UBIEGŁYM ROKU

ran/roody

Pokaz 2011