Park Fontann nagrodzony

Warszawa

fot

Warszawa otrzymała trzy nagrody w konkursach na najlepiej oświetloną gminę, miasto i osiedle 2011 roku. Najważniejszą przyznano Multimedialnemu Parkowi Fontann na Podzamczu.

Lubiany przez warszawiaków, doecniony przez komisję. Nagroda „Inwestycja Oświetleniowa Roku 2011” została przyznana Zarządowi Terenów Publicznych Warszawa- Śródmieście za Park Fontann. Komisja podkreśliła unikalny charakter oświetlenia tej inwestycji - informuje Ratusz.

Najpiękniej oświetlone ulice

Z kolei dzielnica Mokotów została wyróżniona w kategorii „Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic” za oświetlenie Racławickiej na odcinku od al. Niepodległości do Wołoskiej oraz przebudowę oświetlenia ulic: Zdrojowej, Inspektowej, Wielickiej, Cieszyńskiej, Bobrowieckiej i Podchorążych na odcinku od ul. Nowosieleckiej do ul. Czerniakowskiej.

ZTP Warszawa-Śródmieście otrzymał z kolei wyróżnienie za modernizację i budowę oświetlenia ulic: Calinescu (odcinek ul. Chopina do ul. Pięknej), Poznańskiej ( odcinek Al. Jerozolimskie-ul. Piękna), Emilii Plater (odcinek Al. Jerozolimskie-ul. Koszykowa).

Ponadto w kategorii " Oświetlenie wybranej powierzchni lub obiektu" II nagrodę zdobyła dzielnica Mokotów za budowę oświetlenia gazowego na skweru Starszych Panów.

Legionowo też nagrodzone

Wśród miast i gmin poniżej 70 tys. mieszkańców wyróżniono Legionowo. Zdobyło ono I nagrodę w kategorii "Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic" za przebudowę ul. Jana III Sobieskiego oraz w kategorii "Oświetlenie obiektów sportowych"za oświetlenie Hali Widowiskowo- Sportowej oraz boiska treningowego ze sztucznej trawy na Stadionie Miejskim.

12 marca wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas XX Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2012 w Warszawie 12 marca br.

su/mz