Parafianie zbierają pieniądze na remont spalonego kościoła

Najnowsze

fot

Już w sobotę, dzień po tym, jak w ogniu stanął kościół przy ul. Tykocińskiej, parafianie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na odbudowę spalonej konstrukcji.

Na teren parafii przychodzą wierni, którzy na własne oczy chcą zobaczyć szkody jakie wyrządził ogień. – Na szczęście nic się już nie tli - relacjonował w sobotę Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

"Msze będą się odbywały"

W kancelarii kościoła usłyszeliśmy, że życie parafialne będzie toczyć się dalej. - Nadal będą odbywały się msze i śluby - poinformowano nas w sobotę.

Pożar, który strawił część dachu świątyni wybuchł w piątek około godz. 10. w jego wyniku runęła wieżyczka kościoła. Ostatecznie do środka zawalił się też fragment dachu w rejonie ołtarza.

Sprawę zbada prokuratura

Konstrukcja dachu jest drewniana, pokryta blachą. Pożar wybuchł prawdopodobnie w chwili, gdy robotnicy spawali elementy pokrycia świątyni. Dokładne przyczyny pożaru zbada prokuratura.

Na konto parafii Chrystusa Króla na Targówku można wpłacać pieniądze na remont kościoła. - Bardzo wiele osób solidaryzuje się z nami i prosi o podanie numeru konta - czytamy na stronie internetowej parafii.

Nie wiadomo na razie ile będzie kosztował remont spalonej świątyni – to ocenią specjaliści i rzeczoznawcy.

ran/ec