Parada Równości: sprzed sejmu na Bankowy

Warszawa

| Youtube/ Fuelmaticsfot. sxc.hu

Znamy już ostateczną trasę Parady Równości, która 11 czerwca przejdzie przez Warszawę. Ma być nie tylko świętem tolerancji, ale także wydarzeniem artystycznym i okazją do spotkania środowisk LGBT.

Parada rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 13.00 na placu przy Sejmie RP. Uczestnicy i uczestniczki przejdą następnie ulicą Jana Matejki do Alej Ujazdowskich i dalej Piękną do Kruczej. Stąd skierują się w stronę Al. Jerozolimskich, którymi dotrą do ronda Dmowskiego i dalej Marszałkowską do placu Bankowego.

 
 
| Fakty TVN

"Najważniejsze jest bezpieczeństwo"

Organizatorzy Parady Równości 2011 poinformowali dziś Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego o ostatecznej trasie manifestacji.

– Chcemy, by manifestacja była nie tylko liczną i pokojową, ale by nie utrudniała normalnego życia miast. Bezpieczeństwo osób idących w Paradzie traktujemy priorytetowo – powiedział Paweł Kiepuszewski organizator.

To nie tylko marsz

Manifestacja zakończy się na pl. Bankowym, gdzie powstanie Miasteczko Równości. Swoje stanowiska przygotują tam kluby, partie i stowarzyszenia.

- Zabawa, jaką jest Parada Równości, może dzięki temu trwać dłużej. Wszyscy będą mogli usiąść, odpocząć, zjeść coś czy napić się wody po przejściu całej trasy. Wstępnie planujemy, że Miasteczko Równości działać będzie przez około 3-4 godziny po zakończeniu samej Parady – zapewnia "Jej Perfekcyjność", rzecznik prasowy Parady Równości.

band/roody