Najnowsze

Para książęca w Warszawie. Późne śniadanie w Pałacu Prezydenckim

Najnowsze

 Samolot z parą książęcą wylądował
Samolot z parą książęcą wylądował TVN24
wideo 2/5

Chwilę po godz. 14 książę William, księżna Kate i dwójka ich dzieci dotarli do Pałacu Prezydenckiego. Po przywitaniu z Andrzejem Dudą i pierwszą damą odbyli krótki spacer po pałacowych ogrodach. Kolejnym punktem programu było późne śniadanie.

Samolot wylądował na Lotnisku Chopina krótko po godzinie 13.30. Chwilę później goście udali się na spotkanie z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na trasie przejazdu witali ich warszawiacy.

Spacer po ogrodach

Po godz. 14 kolumna samochodowa z parą książęcą dotarła do Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu. Tam zostali przywitani przez prezydenta Polski i jego małżonkę, następnie weszli do budynku.

Przy Krakowskim Przedmieściu zebrali się warszawiacy i turyści. Na miejscu była też reporterka TVN24, która przyglądała się powitaniu gości przez mieszkańców. - Były owacje, był pisk, były krzyki – Olga Olesek. Później obie pary przeszły na krótki spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a następnie na późne śniadanie wydane specjalnie z okazji wizyty pary książęcej.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyszli następnie do dzieci zebranych na dziedzińcu. Następnie para książęca przeszła w okolice kościoła seminaryjnego. Po drodze rozmawiali z mieszkańcami. Później wsiedli do samochodów i odjechali w stronę Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się między innymi z powstańcami i zwiedzali placówkę.

Później odwiedzili inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy. Potem udali się do Belwederu.

Witamy parę książęcą wraz z uroczymi dziećmi @ChopinAirport. #AirportLive #flyWAW #ŁaczymyPolske pic.twitter.com/6c9D5Ej616— Chopin Airport, WAW (@ChopinAirport) 17 lipca 2017

Zamieszkają w Belwederze

William, Kate oraz czteroletni George i dwuletnia Charlotte zamieszkają w Belwederze, który został przystosowany do obecności dzieci.

Do ich dyspozycji, co widać na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze Kancelarii Prezydenta, są drewniane zabawki, m.in. samolot, wózek dla lalek i małe tipi. W ogrodach Belwederu postawiono też zjeżdżalnie.

Belweder gotowy na wizytę najmłodszych czł. brytyjskiej rodziny królewskiej. Na księcia George'a i księżniczkę Charlotte czekają PL zabawki. pic.twitter.com/j2fyPiZA44— KancelariaPrezydenta (@prezydentpl) 16 lipca 2017

Przemówienie księcia

Dzień zakończą przyjęciem w Łazienkach Królewskich wydanym na cześć królowej brytyjskiej. Książę William wygłosi na nim przemówienie będące jedynym jego publicznym wystąpieniem w Polsce.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą na Pomorzu, gdzie odwiedzą między innymi obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie oraz spotkają z Lechem Wałęsą.

Ich wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Dlaczego księżna Kate nie popełnia gaf? "Są specjalne infografiki przed kim ma dygać"
Dlaczego księżna Kate nie popełnia gaf? "Są specjalne infografiki przed kim ma dygać"TVN24
wideo 2/4

kz/PAP/pm/ran/b/jb

Pozostałe wiadomości