Para książęca w Warszawie. Późne śniadanie w Pałacu Prezydenckim

Najnowsze

Samolot z parą książęcą wylądował TVN24
wideo 2/5

Chwilę po godz. 14 książę William, księżna Kate i dwójka ich dzieci dotarli do Pałacu Prezydenckiego. Po przywitaniu z Andrzejem Dudą i pierwszą damą odbyli krótki spacer po pałacowych ogrodach. Kolejnym punktem programu było późne śniadanie.

Samolot wylądował na Lotnisku Chopina krótko po godzinie 13.30. Chwilę później goście udali się na spotkanie z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim. Na trasie przejazdu witali ich warszawiacy.

Spacer po ogrodach

Po godz. 14 kolumna samochodowa z parą książęcą dotarła do Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu. Tam zostali przywitani przez prezydenta Polski i jego małżonkę, następnie weszli do budynku.

Przy Krakowskim Przedmieściu zebrali się warszawiacy i turyści. Na miejscu była też reporterka TVN24, która przyglądała się powitaniu gości przez mieszkańców. - Były owacje, był pisk, były krzyki – Olga Olesek. Później obie pary przeszły na krótki spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a następnie na późne śniadanie wydane specjalnie z okazji wizyty pary książęcej.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyszli następnie do dzieci zebranych na dziedzińcu. Następnie para książęca przeszła w okolice kościoła seminaryjnego. Po drodze rozmawiali z mieszkańcami. Później wsiedli do samochodów i odjechali w stronę Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się między innymi z powstańcami i zwiedzali placówkę.

Później odwiedzili inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy. Potem udali się do Belwederu.

Witamy parę książęcą wraz z uroczymi dziećmi @ChopinAirport. #AirportLive #flyWAW #ŁaczymyPolske pic.twitter.com/6c9D5Ej616— Chopin Airport, WAW (@ChopinAirport) 17 lipca 2017

Zamieszkają w Belwederze

William, Kate oraz czteroletni George i dwuletnia Charlotte zamieszkają w Belwederze, który został przystosowany do obecności dzieci.

Do ich dyspozycji, co widać na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze Kancelarii Prezydenta, są drewniane zabawki, m.in. samolot, wózek dla lalek i małe tipi. W ogrodach Belwederu postawiono też zjeżdżalnie.

Belweder gotowy na wizytę najmłodszych czł. brytyjskiej rodziny królewskiej. Na księcia George'a i księżniczkę Charlotte czekają PL zabawki. pic.twitter.com/j2fyPiZA44— KancelariaPrezydenta (@prezydentpl) 16 lipca 2017

Przemówienie księcia

Dzień zakończą przyjęciem w Łazienkach Królewskich wydanym na cześć królowej brytyjskiej. Książę William wygłosi na nim przemówienie będące jedynym jego publicznym wystąpieniem w Polsce.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą na Pomorzu, gdzie odwiedzą między innymi obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie oraz spotkają z Lechem Wałęsą.

Ich wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Dlaczego księżna Kate nie popełnia gaf? "Są specjalne infografiki przed kim ma dygać"TVN24
wideo 2/4

kz/PAP/pm/ran/b/jb