Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Para buch, koła w ruch. Weekend z pociągiem retro

Najnowsze

Stacja MuzeumPociąg retro - zapowiedź imprezy

Przed miłośnikami starych pociągów powszechnie zwanych ciuchciami weekend pełen emocji. Kolejki retro będą jeździć po stolicy i okolicach zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

W sobotę teren dawnego dworca Warszawa Główna wypełni dym i para. Ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce do Stacji Muzeum przyjedzie pociąg retro składający się z parowozu Ty42-107 oraz zabytkowych wagonów osobowych. Okazją są obchody 90-lecia powstania Polskich Kolei Państwowych.

"Centralnym punktem dnia będzie przejazd pociągu retro do Sochaczewa i z powrotem. W Sochaczewie pasażerowie pociągu będą mogli bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem filię Stacji Muzeum – Sochaczewską Kolej Wąskotorową – posiadającą największą kolekcję taboru wąskotorowego w Europie." - czytamy w zapowiedzi wydarzenia. Kolejka do Sochaczewa ma odjechać o 10.45. Wrócić ma około 16.15. Około 8 w sobotę organizatorzy mają zacząć sprzedaż ostatnich pozostałych biletów na wycieczkę. Po powrocie składu do Warszawy pociąg retro będzie można zwiedzać w środku. Wieczorem zobaczymy go w specjalnej aranżacji świetlnej.

Kolej na Wawer

Z kolei na niedzielę miłośników kolei zaprasza Wawerskie Centrum Kultury. Z okazji 150-lecia gminy przygotowuje cztery przejazdy parowego pociągu osobowego na trasie: Warszawa Gdańska - Warszawa Wawer - Warszawa Międzylesie - Warszawa Falenica. Bilety zostały wyprzedane, ale pociąg będzie można oglądać w czasie bezpłatnego pikniku rodzinnego.

Źródło zdjęcia głównego: Stacja Muzeum