Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Para buch, koła w ruch. Weekend z pociągiem retro

Warszawa

Stacja MuzeumPociąg retro - zapowiedź imprezy

Przed miłośnikami starych pociągów powszechnie zwanych ciuchciami weekend pełen emocji. Kolejki retro będą jeździć po stolicy i okolicach zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

W sobotę teren dawnego dworca Warszawa Główna wypełni dym i para. Ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce do Stacji Muzeum przyjedzie pociąg retro składający się z parowozu Ty42-107 oraz zabytkowych wagonów osobowych. Okazją są obchody 90-lecia powstania Polskich Kolei Państwowych.

"Centralnym punktem dnia będzie przejazd pociągu retro do Sochaczewa i z powrotem. W Sochaczewie pasażerowie pociągu będą mogli bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem filię Stacji Muzeum – Sochaczewską Kolej Wąskotorową – posiadającą największą kolekcję taboru wąskotorowego w Europie." - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.Kolejka do Sochaczewa ma odjechać o 10.45. Wrócić ma około 16.15. Około 8 w sobotę organizatorzy mają zacząć sprzedaż ostatnich pozostałych biletów na wycieczkę. Po powrocie składu do Warszawy pociąg retro będzie można zwiedzać w środku. Wieczorem zobaczymy go w specjalnej aranżacji świetlnej.

Kolej na Wawer

Z kolei na niedzielę miłośników kolei zaprasza Wawerskie Centrum Kultury. Z okazji 150-lecia gminy przygotowuje cztery przejazdy parowego pociągu osobowego na trasie: Warszawa Gdańska - Warszawa Wawer - Warszawa Międzylesie - Warszawa Falenica. Bilety zostały wyprzedane, ale pociąg będzie można oglądać w czasie bezpłatnego pikniku rodzinnego.