Papuga żako próbowała wejść do pubu

Najnowsze


Samotna papużka - zamiast w klatce - nieoczekiwanie znalazła się na kracie drzwi wejściowych do jednego z pubów na Powiślu. Wezwany na miejsce Eko Patrol przewiózł ją do Ptasiego Azylu. - To papuga żako, pierwsza taka od dekady - podkreślają strażnicy.

Zgłoszenie, które wpłynęło do Straży Miejskiej dotyczyło ptaka znalezionego na drzewie przy ul. Mariensztat. Kiedy jednak funkcjonariusze dojechali na miejsce, okazało się, że zwierzątko postanowiło zmienić lokalizację i przeniosło się do pobliskiego pubu.

- To całkiem pokaźnych rozmiarów młoda papuga żako. Prawdopodobnie wydostała się ze źle zabezpieczonej klatki – informuje Krzysztof Lipiński z Eko Patrolu. - Odłowiliśmy żako przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Nie miała żadnych widocznych obrażeń - dodaje.

Trafiła do Ptasiego Azylu

Strażnicy złapali papugę, umieścili ją w transporterze i przewieźli do Ptasiego Azylu działającego przy warszawskim zoo.

Funkcjonariusze przyznają z zaskoczeniem, że odłowiona papuga żako to pierwszy taki przypadek od ponad 10 lat. "Wcześniej zdarzały się sytuacje, kiedy strażnicy byli wzywani m.in. do znajdujących się na terenie miasta papug: nimfy, aleksandretty, falistej czy kakadu" - informują w komunikacie.

Łącznie w 2016 roku Eko Patrol odłowił w sumie 31 papug.

Zobacz także: Co się dzieje z odłowionymi ptakami? Eko Patrol w akcji:

Strażnicy wypuścili ptakiMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kw/pm

Źródło zdjęcia głównego: straż miejska