Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Papież Franciszek zaprosił prezydent Warszawy

Warszawa

TwitterHanna Gronkiewicz-Waltz i Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest jednym z 80 włodarzy europejskich miast uczestniczącym w Watykanie w naradzie na temat przyjmowania migrantów i uchodźców.

Papież Franciszek zaprosił do Watykanu 80 burmistrzów i prezydentów 80 europejskich miast do debaty na temat przyjmowania migrantów i uchodźców. Wśród zaproszonych przez głowę Kościoła Katolickiego jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Z Polski zaproszony został również prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Z powodu wyjazdu Gronkiewicz-Waltz nie było na środowej gali wręczenia nagród architektonicznych w Teatrze Polskim. Z absencji swoją przełożoną tłumaczył wiceprezydent Michał Olszewski.

Wyróżnienie dla stolicy

- Nie ma dzisiaj jej z nami dzisiaj z tego względu, że w ubiegłym tygodniu otrzymała bardzo szczególne zaproszenie od osoby szczególnej. Jest to pewne wyróżnienie również dla nas, jako dla miasta. Pani prezydent została zaproszona na specjalne spotkanie jako jeden z niewielu liderów europejskich metropolii z papieżem Franciszkiem - powiedział podczas gali Michał Olszewski.

Żartobliwie dodał, że poprosił Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby wypomniała papieżowi, że zaproszeniem "zrujnował jej kalendarz w tym tygodniu i nie mogła brać udziału w dzisiejszej gali".

- Obiecała mi jeszcze jedną rzecz, o która poprosiłem, że wystąpi o specjalne czuwanie nad kwestiami architektury u najwyższych czynników władz. Może w końcu skończymy z tymi "wuzetkami" (red. potoczna nazwa decyzji o warunkach zabudowy - red.) - dodał Olszewski.

Michał Olszewski o zaproszeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz przez papieża:

Michał Olszewski o wyjeździe prezydent Warszawy do Watykanu
UM

skw/mś