Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Państwowy Zakład Higieny: 17-latka z Niekłańskiej nie ma odry

Warszawa

TVN24Badanie wykazało, że kobieta nie była chora na odrę

U pacjentki, która trafiła do szpitala przy Niekłańskiej z podejrzeniem odry, wykluczono chorobę zakaźną - poinformował rzecznik placówki. 17-latkę kilka dni temu wypuszczono do domu.

- Otrzymaliśmy informację z Państwowego Zakładu Higieny, że w przypadku tej pacjentki nie ma mowy o żadnej chorobie zakaźnej, w tym o odrze - powiedział rzecznik szpitala na Niekłańskiej Mariusz Mazurek.

U kobiety przeprowadzono badania krwi. Przedstawiciel szpitala podkreśla, że diagnoza była spodziewana przez lekarzy z Niekłańskiej.

- Byliśmy o tym przekonani, gdyż po wstępnych badaniach w szpitalu okazało się, że kobietę należy leczyć na inną, niezakaźną chorobę - informuje Mazurek.

Jest już w domu

17-latka trafiła do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej przed 3 marca. Zdiagnozowano u niej zapalenie opon mózgowych. W międzyczasie wystąpiła także wysypka, więc umieszczono ją w izolatce.

- Zostanie wypuszczona już za 2-3 dni. Nawet jeśli podejrzenie okaże się prawdziwe, wyjdzie do domu już na niezakaźnym etapie choroby - zapewniał 3 marca Mazurek. Nawet w przypadku choroby, byłaby bowiem na jej niezakaźnym etapie.

Kobieta wyszła ze szpitala przed kilkoma dniami.

ep/r