"Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy"

Warszawa

TVN24 , fot. straż pożarnaRząd dofinansuje remont mostu Łazienkowskiego?

Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy. Nie wiemy na razie jednak, ile pieniędzy na remont mostu Łazienkowskiego potrzeba – mówiła we wtorek, w programie "Jeden na jeden" TVN24, Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu.

Po tym, jak most został zniszczony po pożarze, Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że zwróci się o pieniądze na remont do rządu. W poniedziałek prezydent stolicy szacowała w TVN24, że chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych.

"Musi dostać wsparcie"

- Wczoraj pani premier odpowiedziała, że bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy. Na pewno przeprawa musi dostać wsparcie – powiedziała we wtorek Kidawa-Błońska.

I podkreśliła, że Ewa Kopacz poprosi we wtorek ministra finansów o sprawdzenie możliwości finansowania takiego remontu.

- Nie wiemy, ile tych pieniędzy potrzeba. Musimy się dowiedzieć, jak są oszacowane straty i ile będzie trwał remont – zaznacza Kidawa-Błońska.

Pożar mostu Łazienkowskiego

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę późnym popołudniem. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Początkowo wydawało się, że konstrukcja mostu nie ucierpiała, ale już w poniedziałek okazało się, że zniszczenia są poważniejsze.

- Wygląda na to, że konstrukcja - aczkolwiek nie wymaga postawienia mostu od nowa - jest nieco bardziej naruszona, niż się wydawałoby się to wcześniej - oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pracujący na zlecenie ratusza prof. Henryk Zobel z Politechniki Warszawskiej nie wykluczył, że potrzebny będzie generalny remont.

ran/lulu