Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Pani poczeka, bo drzewo się łamie!"

Warszawa

Kontakt24Drzewo prawie spadło na kobietę

- To była starsza pani. Myślałem, że nas nie usłyszy - relacjonuje Łukasz. Reporter Kontaktu 24 zauważył, że drzewo przed jego blokiem, zaczyna się łamać. W ostatniej chwili zdążył ostrzec kobietę, która zmierzała w jego kierunku. Ostatecznie, na nagraniu, które otrzymaliśmy z Ursynowa, widać jak olbrzymie drzewo pęka tuż przed kobietą.

- Podczas środowej i czwartkowej nawałnicy było widać, że wiatr porządnie tym drzewem huśtał - relacjonuje Łukasz. Na własne oczy zobaczył, co z olbrzymim drzewem może zrobić gwałtowna nawałnica.

Jak relacjonuje, w czwartek około godziny 13 stał na balkonie i widział, że przechyla się coraz mocniej.

"Pani poczeka!"

W pewnym momencie na chodniku tuż obok łamiącego się drzewa, pojawia się kobieta. "Pani poczeka!" - krzyczy do niej autor nagrania.

- To była starsza pani. Myślałem, że nas nie usłyszy. Ona dość powoli szła. Trochę mnie zmroziło, że zbliża się w stronę tego drzewa, bo nie było wiadomo, czy zdąży przejść - relacjonuje w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Łukasz.

Blisko tysiąc interwencji w Warszawie

W wyniku intensywnych burz, które w czwartek przeszły nad Polską, tylko do godziny 19 strażacy interweniowali ponad 1500 razy. Z czego w samej Warszawie blisko tysiąc.

Czytaj też: "Drzewo zniszczyło warzywniak. Przeskoczyłem w ostatniej chwili"

Relacja świadkówTVN24
wideo 2/3

Ze stolicy otrzymaliśmy od Was mnóstwo dramatycznych relacji na Kontakt24

ank//kab