Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

"Pani poczeka, bo drzewo się łamie!"

TVN Warszawa

Kontakt24Drzewo prawie spadło na kobietę

- To była starsza pani. Myślałem, że nas nie usłyszy - relacjonuje Łukasz. Reporter Kontaktu 24 zauważył, że drzewo przed jego blokiem, zaczyna się łamać. W ostatniej chwili zdążył ostrzec kobietę, która zmierzała w jego kierunku. Ostatecznie, na nagraniu, które otrzymaliśmy z Ursynowa, widać jak olbrzymie drzewo pęka tuż przed kobietą.

- Podczas środowej i czwartkowej nawałnicy było widać, że wiatr porządnie tym drzewem huśtał - relacjonuje Łukasz. Na własne oczy zobaczył, co z olbrzymim drzewem może zrobić gwałtowna nawałnica.

Jak relacjonuje, w czwartek około godziny 13 stał na balkonie i widział, że przechyla się coraz mocniej.

"Pani poczeka!"

W pewnym momencie na chodniku tuż obok łamiącego się drzewa, pojawia się kobieta. "Pani poczeka!" - krzyczy do niej autor nagrania.

- To była starsza pani. Myślałem, że nas nie usłyszy. Ona dość powoli szła. Trochę mnie zmroziło, że zbliża się w stronę tego drzewa, bo nie było wiadomo, czy zdąży przejść - relacjonuje w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Łukasz.

Blisko tysiąc interwencji w Warszawie

W wyniku intensywnych burz, które w czwartek przeszły nad Polską, tylko do godziny 19 strażacy interweniowali ponad 1500 razy. Z czego w samej Warszawie blisko tysiąc.

Czytaj też: "Drzewo zniszczyło warzywniak. Przeskoczyłem w ostatniej chwili"

Relacja świadkówTVN24
wideo 2/3

Ze stolicy otrzymaliśmy od Was mnóstwo dramatycznych relacji na Kontakt24

ank//kab