Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Pan tu nie stał. Nie chciał wpuścić do kolejki, więc wyjął broń

  TVN Warszawa


  Rewolwer, pistolet i amunicja - te przedmioty znajdowały się w domu 27-letniego Artura K. Policja ujawniła broń po tym, jak mężczyzna awanturował się w sklepie i przestraszył pistoletem jednego z kupujących.

  27-latek stał w kolejce do kasy w jednym ze sklepów na Bielanach. Kiedy do kolejki podszedł mężczyzna, który wcześniej tam nie stał, Artur K. się zdenerwował. Mężczyźni zaczęli się kłócić, po czym obaj wyszli na zewnątrz. Wówczas 27-latek wyjął z samochodu przedmiot przypominający broń, przeładował go, schował za pasek i odjechał.

  Na miejsce wezwano policję. Policjanci pojawili się natychmiast i bardzo szybko ustalili tożsamość posiadacza broni. Artur K. został zatrzymany następnego dnia.

  W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amunicję, rewolwer i pistolet. Teraz mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Może usłyszeć wyrok 10 lat więzienia.

  Zobacz też: "Uciekł ze szpitala Banacha, złapali go w Gdańsku"

  Zarzuty dla Piotra R.TVN24
  wideo 2/5

  md/mś