Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pan Guma w Pałacu Prezydenckim

Warszawa

| tvn24Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim

Sala Kolumnowa, kaplica prezydencka, a także rzeźba przedstawiająca... praskiego pijaczka. Takie atrakcje czekają na zwiedzających Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu. Pałac otwiera podwoje dla zwiedzających w sobotę i niedzielę.

O tym, że wybrane prace z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej trafiło do Pałacu i będzie można je zobaczyć w pierwszy weekend lutego, pisaliśmy pod koniec stycznia. Na wystawie prezentowane są prace takich artystów jak: Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Wilhelm Sasnal czy Alina Szapocznikow.

Informacje dla zwiedzających

Pałac otwarty jest w sobotę i niedzielę od godz. 10.00. Jak informują organizatorzy ostatnia osoba będzie mogła wejść o godz. 16.00.

Zwiedzający muszą przejść przez biuro przepustek, od strony pomnika Mickiewicza. Żeby dostać się do środka trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb i walizek.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły wejść do Pałacu Prezydenckiego przez bramę od strony Hotelu Bristol.

Radzimy wziąć aparaty fotograficzne. Będzie można robić zdjęcia.

Related content

PAP/su/par