Palma za rusztowaniami. Pień wymaga remontu

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPalma za rusztowaniem

Palmę z ronda de Gaulle’a otoczyło rusztowanie. Sztuczne drzewo czeka renowacja. Rusztowanie pnie się na kilka metrów do góry i sięga liści instalacji autorstwa Joanny Rajkowskiej. O to, dlaczego pojawiło się wokół drzewa, zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. - Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystąpiło do nas z prośbą o pozwolenie na zajęcia pasa drogowego w związku z pracami renowacyjnymi przy palmie. Wydaliśmy zgodę. Obowiązuje ona od 1 do 18 grudnia. O pracach na rondzie de Gaulle’a powiadomione zostały także Tramwaje Warszawskie – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

O szczegóły dopytaliśmy w muzeum. - Przeprowadzimy remont powłoki pnia, bo był w złym stanie. Schodzi już z niego kora, więc wymaga pilnej naprawy – mówi Marcel Andino Velez z MSN. - Prace obejmą również liście - dodaje.

Ikona miasta

Palma stoi na rondzie od 2002 roku. Jest dziś stałym elementem krajobrazu Warszawy, ale należy pamiętać, że jest także dziełem sztuki. "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich", jak oficjalnie nazywa się sztuczne drzewo, to praca, która codziennie oddziałuje także na tych, którzy ze sztuką współczesną nie mają nic wspólnego. Początkowo miała być tymczasową instalacją budzącą zdziwienie i kontrowersje, ale z czasem stała się ikoną Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Palma z ronda de Gaulle'a będzie miała siostrę

jk,ran/r