Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Palenie, natarczywe żebractwo. Ruszyły kontrole w komunikacji

TVN Warszawa


Palenie tytoniu w miejscach zabronionych, natarczywe żebractwo i zakłócanie spokoju - to najczęstsze zgłoszenia dotyczące łamania przepisów w komunikacji, jakie otrzymuje straż miejska. Dlatego strażnicy ruszyli z kontrolami. Będą widocznie na liniach w centrum miasta. Akcja potrwa do końca miesiąca.

Kontrole sprawdzające czy pasażerowie nie łamią prawa w środkach komunikacji miejskiej już ruszyły.

Jak podają strażnicy, ich działania mają poprawiać bezpieczeństwo pasażerów i skupić się na trasach w al. Jerozolimskich, Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie, al. Solidarności oraz ul. Marszałkowskiej.

Najwięcej zgłoszeń

Po co te kontrole? Straż miejska wyjaśnia. - Na tych trasach komunikacyjnych otrzymujemy od pasażerów najwięcej zgłoszeń. Dotyczą one zakłócania spokoju, palenia tytoniu w miejscach zabronionych, zaśmiecania i natarczywego żebractwa – poinformował w komunikacie Józef Stańko, naczelnik I Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Działania strażników miejskich będą prowadzone do końca kwietnia.

Podobna akcja miała miejsce w Gdańsku, w lutym tego roku.

To nie pierwsza akcja strażników w stolicy, w której starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zimą organizują np. akcję pomocy bezdomnym. Podczas jednej z nich była tam reporterka Tvnwarszawa.pl z kamerą.

"Akcja zupa"
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

ms/sk