Pałac Kultury zaświeci jeszcze jaśniej

Warszawa

| Kontakt 24/MichałAwafot. TVN Warszawa

Mieniący się po zmroku różnymi kolorami Pałac Kultury i Nauki zyska dodatkową iluminację. Od 1 lipca oświetlona będzie górna część budynku - nad tarasem widokowym. Wraz z nią rozbłyśnie też zegar milenijny - na niebiesko.

Już wcześniej zapowiadaliśmy na tvnwarszawa.pl, że Pałac Kultury będzie świecił jaśniej. Teraz są już konkrety.

Zegar na niebiesko

Na razie warszawiacy mogą po zmroku oglądać podświetlony główny korpus Pałacu. Mieni się różnymi barwami. Teraz iluminacja ma sięgnąć najwyższych kondygnacji - zaświeci fragment gmachu nad tarasem widokowym.

Dotychczasowe oświetlenie zostanie wymienione, pojawią się zupełnie nowe lampy ledowe. Górna część PKiN zaświeci 1 lipca, jej instalacją zajmie się firma Prolight, za swoje usługi weźmie ponad 240 tys. zł.

- Chcemy też, żeby od 1 lipca na niebiesko zaświecił zegar milenijny. Z okazji prezydencji Polski w Unii Europejskiej - mówi Ewelina Dudziak, rzecznik zarządu PKiN.

Kiedy iglica?

Kolejny element czekający w kolejce na nową iluminację to iglica. Ma zaświecić mocniej i wyraźniej, gdy tylko znajdą się na to pieniądze. Wciaż w sferze planów pozostaje iluminacja dolnej części Pałacu, m.in. głównych wejść.

- Chodzi o to, żeby oświetlić Pałac Kultury i Nauki w taki sposób, aby w nocy wyglądał atrakcyjnie - tłumaczy Dudziak.

ran/ec