Pałac Kultury i Nauki zaświeci na różowo

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Sobota, godz. 20 – na różowo rozbłyśnie między innymi most Śląsko-Dąbrowski, pomnik Syrenki czy PKiN. To promocja kampanii na rzecz Walki z Rakiem Piersi.

- Przyjdź pod Rotundę w sobotę, 8 października, o godzinie 19.45. Podejdź do organizatorów i - jeśli będziesz jedną z pierwszych 45 osób, które widocznym różowym elementem ubioru wesprą naszą Kampanię - dostaniesz Warszawską Kartę Miejską z limitowanej edycji z Różową Wstążką - zaprasza Elżbieta Borsuk, koordynator Kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi Estée Lauder Companies.

Tragiczne statystyki

Chwilę później zaświeci na różowo PKiN, a także Syrenka na Rynku Starego Miasta, Most Śląsko-Dąbrowski oraz część Pałacu Jabłonowskich na Placu Teatralnym.

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Z tej okazji od 12 lat podświetlane różowym kolorem są obiekty na całym świecie. - Codziennie 13 Polek umiera na raka piersi, a pięć – na raka szyjki macicy, to tak jakby co roku "znikało" z mapy Polski miasteczko wielkości Szczawnicy - mówi Karolina Malczyk–Rokicińska, doradca prezydent Warszawy ds. społecznych.

ran//par