Padła infolinia NFZ. Są nowe numery

Warszawa

TVN24Nowe numery infolinii

Pod numerami telefonów 22 279 75 45 i 22 279 75 41 pacjenci z województwa mazowieckiego mogą szukać informacji na temat podstawowej opieki lekarskiej. Mazowiecki NFZ uruchomił dwie zastępcze linie telefoniczne, bo nie działa infolinia, na którą można było zgłaszać problemy.

Jak powiedział PAP w piątek rzecznik mazowieckiego oddziału NFZ Andrzej Troszyński, infolinia przestała działać po godz. 9 z winy operatora. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie uruchomiona. NFZ prosi więc pacjentów, by w razie kłopotów z dostępem do POZ dzwonili pod dwa numery telefonów: 22 279 75 45 i 22 279 75 41.

Na Mazowszu opieką lekarza POZ objętych jest 86 proc. mieszkańców. Otwarta jest większość przychodni, w tym wszystkie w Warszawie.

Mazowiecki NFZ umowy "na zastępstwo" podpisał z 22 placówkami w 18 miejscowościach: Ostrołęce, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Kozienicach, Pionkach, Przysusze, Radomiu, Przasnyszu, Wyszkowie, Białobrzegach, Grójcu, Nowym Mieście nad Pilicą, Makowie Mazowieckim, Lipsku, Zwoleniu, Szydłowcu, Iłży i Ostrowi Mazowieckiej.

Tak, jak zakładał plan B ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, są wśród nich szpitalne izby przyjęć i oddziały ratunkowe oraz punkty nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

PAP/wp/b