Pacjenci oddziału onkologii nagrali teledysk

Warszawa

TVN24 / rapsodiaTeledysk powstał na oddziale onkologii

Młodzi pacjenci z oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka mogli na chwilę zapomnieć o swoich chorobach. Wraz ze znanymi aktorami wystąpili w teledysku katowickiej grupy Rapsodia. Przygotowania trwały ponad pół roku, a premiera klipu zaplanowana jest na przyszły rok.

- Teledysk, który powstał do piosenki "Zapomniany" miał nagłośnić potrzeby i problemy dzieci znajdujących się na oddziale – mówi Martin Wierzbicki z grupy Rapsodia. - Główna bohaterka przechodzi przez korytarze szpitala. Widać, że pacjenci mimo choroby walczą i starają się każdy dzień przeżyć z uśmiechem. Pozytywny akcent wprowadzają setki balonów lecące po niebie nad oddziałem. Puenta to chwila zadumy dla każdego kto zobaczy teledysk - opowiada o teledysku.

"Łatwo nie było"

Na planie teledysku pojawili się m.in Artur Barciś, Elżbieta Jędrzejewska czy Agnieszka Kaczorowska. - Ludzie dzielą się na tych, którym się chce i którym się nie chce. Ten mail, który dostałem był od ludzi którym chce się zrobić coś dobrego – opowiada Artur Barciś.

Teledysk powstał na oddziale Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jak pracowało się w szpitalu? - Łatwo nie było, ale udało się. Najtrudniejsza była dla nas ta codzienność na oddziale, do której musieli się przyzwyczaić - przyznaje Sebastian Łukasik, reżyser teledysku. - Pacjenci, którzy wcielili się w aktorów musieli przyjmować leki i brać zastrzyki. To przerywało nam pracę na planie. Jednak cały czas towarzyszyli nam lekarze, którzy mieli sytuację pod kontrolą. To pomagało – dodaje.

- Tym projektem ukazujemy, że dobrzy możemy być nie tylko w święta, ale przez cały rok – podsumowuje Martin Wierzbicki.

Kolejne cele

Rapsodia to zespół tworzony przez muzycznych pasjonatów z Katowic. Powstał w 2012 roku z inicjatywy Martina Wierzbickiego i Pawła Szczubiała, z czasem zaczęły dołączać kolejne osoby. Po wydaniu charytatywnego teledysku członkowie grupy planują nagranie dwujęzycznej płyty. Do przedsięwzięcia udało im się już zaprosić kilku znanych artystów, których nazwisk na razie nie chcą zdradzać.

Premiera teledysku zaplanowana jest w styczniu 2014 roku. To jego oficjalny fragment:

Fragment teledysku
projekt rapsodia

CZYTAJ TEŻ NA TVN24 KATOWICE.

pp/b