"Ożywili" fasadę pałacu. Świetlne pokazy w Wilanowie

Warszawa

TVN24Mapping w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania. Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł, połączonych z barokowymi dźwiękami. Wilanowskie muzeum zaprasza na pokazy w poniedziałek i wtorek.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu wilanowskiego i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

150 tysięcy kolorowych lampek

W Wilanowie można już podziwiać również labirynt światła. To instalacja złożona z ok. 150 tys. kolorowych lampek, rozmieszczonych na powierzchni ponad 1000 mkw. Znajduje się w ogrodzie przy Oranżerii.

Kolorowe tunele tworzą klimat rodem z "Alicji w krainie czarów".

W długi weekend labirynt światła będzie czynny od 16 do 21, natomiast pokazy mappingu będzie można obejrzeć co godzinę od 17:30 do 20:30 (ostatni pokaz).

11 listopada będzie miała miejsce premiera pokazu pt. "Wilanowskie ogrody".

bf/mz