Owacyjne powitanie mistrzów na lotnisku

Warszawa

film TVN24, fot. Leszek Szymański /PAPSiatkarze na lotnisku

Kilkuset kibiców na lotnisku Chopina powitało siatkarzy, którzy po raz pierwszy w historii polskiej siatkówki wygrali Ligę Światową.

Mistrzowie wylądowali na lotnisku chwilę po godzinie 16. W hali przylotów powitał ich tłum kibiców. Pierwsi z nich pojawili się już o godzinie 12:00. - Zapracowali na ten sukces wszyscy razem i mam nadzieję, że każdemu z osobna uda się powiedzieć to "dziękuję" - mówi jedna z fanek.

Kibice na widok drużyny mistrzów najpierw odśpiewali hymn, a później skandowali: "Polska, biało-czerwoni", odśpiewali też "Sto lat, sto lat". Oklaskom nie było końca.

Mimo zmęczenia po podróży, siatkarze znaleźli chwilę, aby porozmawiać z kibicami. W imieniu kadry podziękowania złożył kapitan Marcin Możdżonek. - Dziękujemy za gorące przywitanie, jest nam bardzo miło, że pojawiło się tyle ludzi. Jesteście cudowni - powiedział.

Spotkanie z premierem

Z Okęcia siatkarze pojadą do Kancelarii Premiera, gdzie spotkają się z szefem rządu. Wieczorem ci, którzy włączą TVN24 zobaczą z kolei rozmowę ze Zbigniewem Bartmanem. Polski atakujący będzie rozmawiał z Moniką Olejnik w "Kropce nad i".

Po raz pierwszy w historii taki tytuł

Siatkarze w przepięknym stylu i po raz pierwszy w historii wygrali prestiżową Ligę Światową. W finale w Sofii, po pasjonującym pojedynku zmietli mistrzów olimpijskich – drużynę Stanów Zjednoczonych - 3:0 (25:17, 26:24, 25:20). Tylko w drugim secie walka była równorzędna. W pierwszym, a szczególnie w końcówce trzeciego Polacy mieli wyraźną przewagę. Jak burza przeszli też przez wcześniejsze fazy rozgrywek.

bf//ec