Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Otworzyli wiadukt bez pozwolenia. Wojewoda wstrzymał karę

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plOtwarty wiadukt na Marsa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie zapłaci kary za otwarcie dla kierowców wiaduktu na ul. Marsa bez pozwolenia na użytkowanie. Wojewoda mazowiecki wstrzymał decyzję nadzoru budowlanego i polecił analizę możliwych rozwiązań prawnych.

- W ocenie wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego decyzja ZMID jest słuszna społecznie. Dlatego wojewoda po otrzymaniu informacji o toczącym się w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego postępowaniu, polecił wstrzymanie nałożenia kary i ponowną analizę możliwych rozwiązań prawnych - informuje Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody.

Otworzyli bez pozwolenia

W ubiegły piątek ZMID otworzył kolejny nowy wiadukt na ul. Marsa pomimo, że nie dostał jeszcze na przeprawę pozwolenia na użytkowanie. Jak tłumaczyli drogowcy, według ekspertyzy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów stary użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi.

- Stary wiadukt został wyłączony ze względu na stan awaryjny – poinformowała w piątek Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID. Ruch w kierunku Marysina Wawerskiego i Rembertowa został skierowany na nowo wybudowaną przeprawę.

Wtedy też Mirosława Kamińska z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego powiedziała, że sytuacja zostanie oceniona z punktu prawa budowlanego. - Albo się ma pozwolenie, albo nie – postawiła sprawę jasno.

Jak dodała, jeżeli, po sprawdzeniu dokumentów, okaże się, że pozwolenie rzeczywiście nie zostało wydane, w myśl obowiązujących przepisów, zostanie obliczona kara.

Czekają na wyrok

ZMID nie dostał jeszcze pozwolenie na użytkowanie, gdyż warunkiem zakończenia całego przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie kwestii budowy ekranów akustycznych. W tej sprawie toczy się postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

- Nie wiemy, kiedy będzie można dokończyć ich budowę, bo NSA nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, na której wyda wyrok w tej sprawie – zaznaczała w piątek Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Tu o sprawie przeczytasz więcej.

W piątek drogowcy otworzyli wiadukt w stronę Rembertowa

Wiadukt otwarty
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su//ec