Najnowsze

Otworzyli wiadukt bez pozwolenia. Wojewoda wstrzymał karę

Najnowsze

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plOtwarty wiadukt na Marsa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie zapłaci kary za otwarcie dla kierowców wiaduktu na ul. Marsa bez pozwolenia na użytkowanie. Wojewoda mazowiecki wstrzymał decyzję nadzoru budowlanego i polecił analizę możliwych rozwiązań prawnych.

- W ocenie wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego decyzja ZMID jest słuszna społecznie. Dlatego wojewoda po otrzymaniu informacji o toczącym się w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego postępowaniu, polecił wstrzymanie nałożenia kary i ponowną analizę możliwych rozwiązań prawnych - informuje Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody.

Otworzyli bez pozwolenia

W ubiegły piątek ZMID otworzył kolejny nowy wiadukt na ul. Marsa pomimo, że nie dostał jeszcze na przeprawę pozwolenia na użytkowanie. Jak tłumaczyli drogowcy, według ekspertyzy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów stary użytkowany wiadukt na ul. Marsa jest w stanie grożącym katastrofą budowlaną i stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia ludzi.

- Stary wiadukt został wyłączony ze względu na stan awaryjny – poinformowała w piątek Małgorzata Gajewska, rzecznik ZMID. Ruch w kierunku Marysina Wawerskiego i Rembertowa został skierowany na nowo wybudowaną przeprawę.

Wtedy też Mirosława Kamińska z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego powiedziała, że sytuacja zostanie oceniona z punktu prawa budowlanego. - Albo się ma pozwolenie, albo nie – postawiła sprawę jasno.

Jak dodała, jeżeli, po sprawdzeniu dokumentów, okaże się, że pozwolenie rzeczywiście nie zostało wydane, w myśl obowiązujących przepisów, zostanie obliczona kara.

Czekają na wyrok

ZMID nie dostał jeszcze pozwolenie na użytkowanie, gdyż warunkiem zakończenia całego przedsięwzięcia jest rozstrzygnięcie kwestii budowy ekranów akustycznych. W tej sprawie toczy się postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

- Nie wiemy, kiedy będzie można dokończyć ich budowę, bo NSA nie wyznaczył jeszcze daty rozprawy, na której wyda wyrok w tej sprawie – zaznaczała w piątek Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Tu o sprawie przeczytasz więcej.

W piątek drogowcy otworzyli wiadukt w stronę Rembertowa

Wiadukt otwarty
Wiadukt otwartyLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości