Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Otworzyli węzeł Łopuszańska

Warszawa

Węzeł jest gotowy / fot

- O 13.30 pierwsi kierowcy przejechali nowa trasą - poinformowała w piątek Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców - ZMID otworzył wreszcie opóźniony o pół roku węzeł Łopuszańska.

Jeszcze w piatek rano wydawało się, że nastąpi to dopiero po nowym roku. Termin zmieniał się jednak w ostatnich dniach wielokrotnie. Tym razem zmienił się na korzyść kierowców. - Nie mogliśmy zapewnić kierowców, że udostępnimy inwestycję, bo nie mieliśmy informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że ich łącznik zatwierdzony został przez nadzór budowalny - tłumaczyła w piątek Agata Choińska, rzecznik ZMID. - GDDKiA dostało pozwolenie, więc my możemy węzeł otworzyć jeszcze dzisiaj - dodała.

O 13.00 zebrała się komisja, która w końcu dała zielone światło.

Półroczne opóźnienie

Pierwotnie węzeł miał zostać otwarty już w maju tego roku. Tak się jednak nie stało. Na opóźnienie wpłynęły między innymi złe warunki pogodowe.

Inwestycja składa się z trzech poziomów. Od dzisiaj do dyspozycji kierowców będzie niecka w Al. Jerozolimskich, którą bezkolizyjnie przejadą pod skrzyżowaniem z ul. Łopuszańską, a także rondo na poziomie 0 oraz dwie estakady łączące Al. Jerozolimskie z ul. Łopuszańską. Jedna prowadzi z ulicy Łopuszańskiej w lewo w Aleje Jerozolimskie, druga z Alej Jerozolimskich z kierunku Pruszkowa w prawo w ulicę Łopuszańską.

160 mln złotych

Budowę węzła na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zrealizowała firma STRABAG. Umowa została podpisana w maju 2009 roku na kwotę ok. 160 milionów złotych. Inwestycja wiąże się z modernizacją Alej Jerozolimskich. Budowa węzła Łopuszańska jest współfinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Etakada łącząca ul
Etakada łącząca ul
Etakada łącząca ul
Etakada łącząca ul
Etakada łącząca ul
Etakada łącząca ul

su/roody