Otworzyli remontowaną ulicę specjalnie na wybory

Warszawa

| RIA Novosti, tvn24.plfot. TVN Warszawa

Mieszkańcy Bielan, którzy chcą dzisiaj zagłosować w szkole podstawowej przy ulicy Arkuszowej mogą dojechać do niej remontowaną ulicą Estrady. - Otworzyliśmy drogę dla samochodów i autobusów tylko na jeden dzień - mówi Bogdan Dybek z Zarządu Dróg Miejskich.

Remontowana ulica Estrady jest drogą dojazdową do szkoły przy ul. Arkuszowej w której utworzona jest jedna z komisji wyborczych na Bielanach. Mieszkańcy już przed wyborami samorządowymi zwracali uwagę na to, że jeżeli ulica nie zostanie otwarta, nie będą mieli jak dostać się do lokalu.

Na jedną dobę

- Przyjęliśmy te uwagi i z soboty na niedzielę otworzyliśmy ulicę, planujemy zamknąć ją jeszcze tej nocy o godzinie 24.00 - przyznaje Dybek z ZDM.

- To duże ułatwienie - komentuje Andrzej Grondek, jeden z mieszkańców. - Apelowaliśmy o to żeby nie tylko móc dojechać samochodem, ale też autobusem - dodaje.

Tak też się stało. Specjalnie dzisiaj przywrócona została linia 110. Jednak już od poniedziałku autobus zniknie, a na ulicę Estrady wrócą robotnicy. - To udogodnienie jest tylko po to, żeby ułatwić mieszkańcom oddanie głosu w wyborach - kończy Dybek.

aq