Otworzyli pocztę przy Targowej. "Prowadzimy codzienny monitoring"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plKlienci moga już korzystać z placówki

We wtorek poczta przy ul. Targowej 73 znowu została otwarta. Placówkę zamknięto 31 stycznia, po tym jak na budynku pojawiły się pęknięcia.

- Placówka Poczty Polskiej przy ul. Targowej została otwarta dla klientów o 8.00- poinformował we wtorek Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

Jak dodaje, poczta zdecydowała się otworzyć placówkę w budynku przy ul. Targowej, ponieważ, zdaniem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, może być on użytkowany.

"Duże pęknięcia"

Budynek zamknięto 31 stycznia, po wcześniejszych dwóch kontrolach przeprowadzonych przez inspektora budowlanego.

Jak tłumaczył 3 lutego w rozmowie z tvnwarszawa.pl Andrzej Kłosowski, dyrektor PINB, stało się tak z uwagi na zagrożenie. -Pojawiły się duże pęknięcia w elementach konstrukcyjnych budynku na zewnątrz jak i wewnątrz- wyjaśnił.

Wtedy też Baranowski w mailu przesłanym do naszej redakcji napisał, że "decyzja jest efektem stwierdzonych uszkodzeń budynku wynikających z prac przy budowie II linii metra". Kłosowski tej informacji jednak nie potwierdził. - Jest za wcześnie by to stwierdzić- powiedział.

Pozytywny wynik ekspertyzy

We wtorek, 4 lutego budynek sprawdził rzeczoznawca. - Rozmawiałem już z dyrektorem poczty. Twierdzi, że wynik ekspertyzy rzeczoznawcy jest pozytywny, tzn. że budynek nie grozi katastrofą, że nie są przekroczone stany graniczne. Ale samego dokumentu jeszcze nie widziałem - powiedział wtedy Kłosowski.

W środę, 5 lutego powiatowy inspektor nadzoru budowlanego poinformował, że budynek może być użytkowany. Decyzję podjął na podstawie ekspertyzy rzeczoznawcy, która miała również wykazać przyczyny powstałych pęknięć.

Wówczas poczta zapowiedziała, że otwarcie placówki nastąpi, jak tylko skończy się analiza dokumentów.

Codzienny monitoring

- Obecnie Poczta Polska prowadzi codzienny monitoring stanu budynku dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników. Nadzór jest prowadzony przez ekspertów zewnętrznych- powiedział we wtorek Baranowski.

Na pytanie, jakie są przyczyny powstałych pęknięć, rzecznik nie chciał odpowiedzieć.

Czy budowa II linii metra powoduje pęknięcia na budynku?

Zamknęli pocztę przez metro?
TVN24

su