Otworzyli estakadę Trasy AK z Bemowa do centrum

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plEstakada jest już przejezdna

W środę rano kierowcy mogą znowu korzystać z estakady Trasy AK, która od stycznia tego roku była remontowana. - Na razie ruch na niej jest bardzo niewielki - relacjonował o 6.00 reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informowali drogowcy, łącznica miała zostać otwarta we wtorek w nocy. W środę rano pojechaliśmy na miejsce.

- Jest już przejezdna. Kierowcy bez przeszkód mogą z niej korzystać. Na razie jest ich niewielu. Ci, którzy wjeżdżają na łącznicę, są jeszcze niepewni, czy na pewno mogą z niej korzystać - poinformował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Nasz reporter zwraca uwagę na wilgoć, utrzymującą się na estakadzie. - Może być ona spowodowana ekranami akustycznymi ustawionymi wzdłuż łącznicy - tłumaczy Marcinczak.

Wielki remont na półmetku

Do dyspozycji kierowców oddana została łącznica, która prowadzi z trasy od strony Bemowa na Wisłostradę w kierunku centrum.

Jest to druga wyremontowana łącznica węzła Wisłostrada, która w tym roku została oddana do ruchu.

Wielkimi krokami zbliża się także otwarcie wyremontowanej połowy trasy wraz z mostem Grota-Roweckiego na odcinku od Modlińskiej do Gwiaździstej. Po przełożeniu ruchu, drogowcy rozpoczną przebudowę drugiej nitki mostu.

Prace budowlane przy przebudowie Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej trwają na całym 4,6-km odcinku trasy.

Po 14 miesiącach od rozpoczęcia inwestycji zaawansowanie prac wynosi 59,5 procent.

900 pracowników dziennie

Jak informuje GDDKiA, średnio dziennie na budowie pracuje ok. 900 osób, w tym 520 pracowników fizycznych, 260 operatorów maszyn i 120 pracowników umysłowych.

Prace mają potrwa do jesieni 2015.

Zburzonych i odbudowanych zostanie 16 obiektów inżynierskich - 7 wiaduktów, 6 estakad, tunel pod Trasą AK wraz z przejściem dla pieszych. Wyremontowanych zostanie 29 obiektów - 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych, nieistniejących przed rozpoczęciem prac obiektów - m.in. półtunelowe ekrany akustyczne, nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

Na estakadzie byliśmy kilka dni przed jej otwarciem:

Drogowcy otwierają kolejną estakadę
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/mz