Otworzą zjazd z Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plOtworzą wjazd na Wybrzeże Kościuszkowskie

Drogowcy zamierzają otworzyć zjazd przed tunelem Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie. Dzięki temu kierowcy jadący w kierunku Mokotowa będą mogli skorzystać z mostu Świętokrzyskiego. - Otwarcie to tylko kwestia czasu - zapowiada ZDM.

Decyzja już zapadła, Zarząd Dróg Miejskich czeka na odpowiednie dokumenty. - Czekamy na potwierdzenie od inżyniera ruchu. Nasze służby są w gotowości. Gdy tylko otrzymamy dokumenty, wtedy niezwłocznie otworzymy zjazd - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Ruch jak po zalaniu tunelu

Organizacja ruchu na otwartej ulicy ma być podobna do tej, jaka obowiązywała w tym miejscu po zamknięciu tunelu Wisłostrady podczas budowy stacji metra. Kierowcy jadący w kierunku Mokotowa mogliby przed tunelem wjechać na Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia równoległa do tunelu), a za Centrum Nauki Kopernik byłaby możliwość wjechania na most Świętokrzyski.

Dalej drogowcy odblokowaliby możliwość wjechania z powrotem na Wisłostradę za tunelem. Na tej drodze obowiązywałby ruch jednokierunkowy, tylko z północy na południe.

Obecnie na całym odcinku Wybrzeża Kościuszkowskiego można jeździć w obu kierunkach. Takie rozwiązanie mogłoby zmniejszyć natężenie ruchu na moście Poniatowskiego i Siekierkowskim (te dwie przeprawy najmocniej korkują się podczas zamknięcia mostu Łazienkowskiego).

Tak jeździło się po ulicach Warszawy we wtorek rano:

Poranne korki na Wale MiedzeszyńskimTVN24

jb/ec