Otworzą metro 9 listopada? Na wielką fetę zaprasza "Kapela z Targówka"

Warszawa

metro.waw.pl / Kapela z TargówkaKiedy otwarcie II linii metra?

Ratusz wciąż unika podawania daty otwarcia II linii metra, ale pojawiają się informacje o zaplanowanej z tej okazji wielkiej fecie. "9 listopada weźmiemy udział w uroczystości otwarcia stacji metra Warszawa Wileńska" - napisała na jednym z portali społecznościowych Kapela z Targówka.

Dopiero co informowaliśmy, że odbiory inwestorskie rozpoczną się w poniedziałek- 13 października i potrwają najpóźniej do 6 listopada, a później budowę muszą sprawdzić inne instytucje - takie jak sanepid, straż pożarna i Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Oficjalnej daty oddania podziemnej kolejki do użytku nie ma nie ma, ale pojawią się informacje o imprezie z okazji otwarcia stacji.

Szczegółowy kalendarz odbiorów

Impreza 9 listopada?

Na imprezę 9 listopada zaprasza grupa muzyczna - Kapela z Targówka. "9 listopada weźmiemy udział w uroczystości otwarcia stacji metra Warszawa Wileńska. Specjalnie na tę okazję przygotowujemy nową piosenkę. Wszystkich zapraszamy również na tą uroczystość, która odbędzie się na placu u zbiegu al. Solidarności i Targowej - napisali na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

O planowanej na ten dzień imprezie informuje również Super Express. - Odbiory są nieprzewidywalne, jeśli zdążymy, tego dnia już pojedziemy II linią, jeśli nie, co jest bardziej prawdopodobne, po prostu będzie impreza, a metro pojedzie parę dni później - powiedział w rozmowie z gazetą anonimowy informator.

Co na to ratusz? O dokładnej dacie otwarcia metra nie chce rozmawiać Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Zależy nam, aby II linia metra została oddana jak najszybciej. Nie zależy to jednak wyłącznie od nas. Skupiamy się na razie na obiorach - mówi rzecznik.

O szczegółach wielkiej fety z okazji otwarcia metra rzecznik też nie chce rozmawiać. Jak mówi, jak tylko to będzie możliwe, chcą pokazać mieszkańcom nową linię metra, a całość urozmaicić atrakcjami. Milczarczyk nie chciał jednak jednoznacznie odpowiedzieć, czy to będzie tylko prezentacja stacji, czy może też oficjalne otwarcie centralnego odcinka II linii metra.

O otwarciu II linii metra mówił pod koniec września Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego:

Kiedy warszawiacy pojadą II linią metra?
TVN24

su/ran