Otworzą kładkę rowerową pod mostem Łazienkowskim

Warszawa

Kładka pod mostem ŁazienkowskimZDM
wideo 2/4

W środę w samo południe będzie można przejść i przejechać kładkami pod mostem Łazienkowskim. Budowa trwała około ośmiu miesięcy.

"Zakończyła się budowa kładki pieszo-rowerowej pod mostem Łazienkowskim" – poinformowało we wtorek miasto. I zaprosiło dziennikarzy na oficjalne otwarcie. Ten moment nastąpi w środę o godz. 12.

Dwie kładki

Kładki są dwie – po północnej i po południowej stronie przeprawy. Pierwsza jest przeznaczona dla pieszych i rowerzystów, a druga tylko dla rowerzystów. Pomysł na kładki powstał już w trakcie odbudowy mostu Łazienkowskiego po wielkim pożarze. Najpierw odtworzono część drogową, potem przyszedł czas na udogodnienia dla rowerzystów. Pod koniec grudnia ubiegłego roku wydano pozwolenie na budowę, po ośmiu miesiącach prace dobiegły końca.Na lewym brzegu Wisły kładki łączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Dodatkowe zjazdy

Jak zapowiadają urzędnicy wybudowana została także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych.

Drogowcy wybudowali również rampę, która pozwala dostać się na plażę i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Cała trasa jest oświetlona.

ran/mś